Аритмія серця - діагностика і лікування у КДК «Серце та судини»
До КДК «Серце та судини» часто звертаються пацієнти, яких турбує аритмія серця (миготлива аритмія, екстрасистолія, різні форми пароксизмальних тахіаритмій, в тому числі що виникають на тлі додаткових шляхів проведення, феномен WPW, CLC та ін.).
В першу чергу проводиться діагностика, і виявляються причини аритмії серця - порушення нормального ритму роботи. Наші досвідчені лікарі-фахівці досліджують симптоми для того, щоб можна було призначити курс лікування.
М'язи серця кожної людини скорочуються в установленому темпі. Биття серця здорової людини характеризується так званим «малюнком» ритму. Цей «малюнок» у здорової людини формується поступово і його формування - автономний (самостійний процес). Середня частота ритму биття серця у здорової людини становить приблизно 60-75 ударів / хв.
Однак коли в скороченнях серця наступають видимі порушення - це стає помітним для людини, тому що його самопочуття погіршується. Подібні порушення і збої в ритмі роботи серця - це аритмія.
Основні види аритмії серця
Найбільш частими є описані нижче види:
Синусова тахікардія - захворювання, коли спостерігається збільшення частоти пульсу аж до 160 ударів / хв. Таке почастішання може наблюдатся і у Зорова людей, які переносять великі фізичні та розумові навантаження у вигляді емоційної напруги. Але, на відміну від хворих, у здорових людей серцевий ритм повертається до норми. Причиною даного захворювання можуть служити постійне емоційне напруження на побутовому рівні, вплив різних препаратів і токсинів на організм хворого.
Синусова брадикардія - захворювання, коли спостерігається уповільнення пульсу до 60 ударів / хв. і навіть нижче. Таке уповільнення для здорових людей характерно при здоровому сні. Причиною брадикардії служать неврози, а також різні патології органів травлення.
Параксизмальной тахікардія - захворювання, коли спостерігається спонтанне почастішання пульсу аж до 150-210 ударів / хв.
Екстрасистолія - захворювання, для якого характерно передчасне скорочення серцевого м'яза і відділів серця, що відбувається через виникнення імпульсу за межами синусового вузла. Часто екстрасистолія супроводжує різні серцеві захворювання і відбувається через неправильне лікування ліками, емоційних порушень, черезмерного вживання спиртного, нейростимуляторів, куріння.
Миготлива аритмія - захворювання, коли відбувається хаотичне скорочення груп волокон передсердь м'язів, при тому, що передсердя в цілому не скорочуються, а через мінливості предсердно-желудочкового проведення шлуночки скорочуються аритмично з частотою 100-160 ударів / хв.
Все, описані вище стану аритмії серця потребують лікування, тому що вони супроводжуються зміною структури серця або процесів, що в ньому відбуваються.
Різні по виду аритмії повинні бути виявлені на ранній стадії, а діагноз повинен встановлювати лікар-фахівець, висновок якого має грунтуватися на отриманих електрокардіографічних даних. В основному, аритмія серця діагностується за допомогою ЕКГ.