Інші методи діагностики

Електрокардіографія в спокої (ЕКГ спокою)

ЕКГ спокою показана всім пацієнтам, які звернулися в клініку. ЕКГ спокою - це метод реєстрації електричних потенціалів серця з поверхні тіла випробуваного. Як правило, ЕКГ спокою записують в 12-ти загальноприйнятих відведеннях з обов'язковою реєстрацією ІІІ стандартного відведення на вдиху. В окремих випадках для діагностики певної патології записують додаткові відведення, наприклад за Небом, Слопаком і ін.

ЕКГ спокою є високоінформативним методом діагностики гострого і раніше перенесеного інфаркту міокарда, аритмій серця, порушень провідності різних локалізацій, порушень електролітного обміну і метаболічних зрушень, наявності гіпертрофії шлуночків і передсердь та інших змін.

Однак ЕКГ спокою недостатньо інформативний метод при діагностиці хронічної ішемії міокарда, що диктує необхідність проведення навантажувальних тестів (велоергометрія, тредміл тест) або фармакологічних проб.

Нерідко потрібна реєстрація ЕКГ протягом 24-48 годин, тобто моніторинг ЕКГ по Холтеру.

Добовий моніторинг ЕКГ (Холтер)

Це дуже важливий метод для діагностики різних порушень ритму і провідності серця. За допомогою цього методу ми маємо можливість визначити всі прояви аритмій серця протягом доби, оцінити їх якісні та кількісні характеристики. Крім цього лікар має можливість оцінити добову динаміку ішемічних змін (ST-сегмент). Це особливо актуально у хворих на ішемічну хворобу серця. Холтерівський ЕКГ-моніторинг є єдиним методом, що дозволяє оцінити всі симптоматичні і безсимптомні епізоди ішемії міокарда протягом доби. Особлива цінність методу в тому, що і лікар, і пацієнти мають можливість спостерігати за перебігом захворювання в динаміці при проведенні тих чи інших лікувальних і реабілітаційних заходів.

Адреса

Київ
вул. Хорива 3а
2 поверх,
кабінет 209 та 213

Графік роботи

Понеділок – п'ятниця
09:00 – 17:00

Субота, неділя – вихідний