Артеріальна гіпертонія

Артеріальна гіпертонія зараз не рідкісне захворювання і в КДК «Серце та судини» досить часто звертаються пацієнти з подібним діагнозом.

Гіпертонія характеризується підвищеним кров'яним (артеріальним) тиском - станом, коли тиск крові на стінки артерій стає більше норми в n-ну кількість разів.

Діагностика та лікування:

  1. Гіпертонічна хвороба (есенціальна або спадкова);
  2. Вторинні артеріальні гіпертонії, що виникають на тлі інших захворювань (патології нирок, ендокринної системи та ін.).

За статистикою, в Києві гіпертонія є основною причиною більшості інфарктів і інсультів, а також розвитку серцевої недостатності. Близько 18% киян страждають на гіпертонію, причому жіноча стать більш схильний до схильності до даної хвороби.

Найчастіше артеріальна гіпертонія протікає у хворого практично без симптомів і лише іноді дає про себе знати у вигляді головного болю. Організм людини регулює кров'яний тиск 2-я методами:

- методом звуження кровоносних судин, що досягається підвищенням тонусу гладких м'язів стінок артерій;

- методом зміни об'єму рідини - чим більше рідини, тим більше тиск (регуляція виконується за допомогою нирок, де відбувається затримка або додаткове виділення солі, яка притягує воду)

Якщо механізми і системи, які відповідають за нормальне ставлення між ступенем звуження і розширення судин і нормою рідини в організмі приходять до дисонансу по ряду деяких причин, то виникає артеріальна гіпертонія.

Причини артеріальної гіпертонії можуть бути різні, також як і наслідки - від розриву кровоносних судин, зниження еластичності судин, розвитку атеросклерозу до інфаркту і інсульту.

В окремих випадках причина гіпертонії повинна бути видалена хірургічними методами для того, щоб відновити порушення, що сталися в кровопостачанні нирки. Можливо навіть видалення ураженої гіпертонією нирки.

Відомо, що близько 80% людей, що страждають гіпертонією схильні до первинної (есенціальної) гіпертензії, яка виникає через збільшення обсягів рідини або нездорового звуження судин (іноді через обох причин).

Лікування артеріальної гіпертонії

Лікування гіпертонії здійснюється за допомогою діуретиків, які зменшують обсяг крові за рахунок сечогінного ефекту, з додаванням каталізаторів розширюють артерії і зменшують активність симпатичної нервової системи, а також за допомогою β-блокаторів, які дозволяють сповільнювати секрецію ниркового гормону реніну.

Ренін потрібен для регуляції кровоносної тиску і каталізації перетворення білка крові в ангіотензин - речовина, яка звужує судини і проводить стимуляцію секреціюальдостерону - гормону, що сприяє затримці натрію в нирках, збільшуючи обсяги рідини в організмі людини.

Сьогоднішні лабораторні методи КДК «Серце та судини» допомагають виявляти ренін в крові і його активність. Використовуючи ці дані для якісної оцінки балансу натрію в організмі пацієнта, фахівець здатний робити висновки про «ренін-натриевом профілі», роблячи діагноз точним.

Величезний внесок в лікуванні артеріальної гіпертонії має здоровий спосіб життя людини і дотримання дієти без солі. Дорослій людині в добу необхідно приблизно 200 мг Na в день, що складає 0,1 чайної ложки, але, як показує практика людина не дотримується цього стандарту і споживає 2-3 чайних ложки солі на добу.

КДК «Серце та судини» має великий досвід в діагностиці та лікуванні гіпертонії. Беручи до уваги ефективність сучасних засобів діагностики на ранній стадії і лікування ми рекомендуємо не затягувати лікування в уникненні ускладнень.

Зараз немає сумнівів, що ефективне лікування сприяє гальмуванню розвитку серцевої і ниркової недостатності.

Адреса

Київ
вул. Боткіна 4

Графік роботи

Понеділок – п'ятниця
09:00 – 17:00

Субота, неділя – вихідний